Haltej/halikra

A haltej a halak vagy más vízben élő fajok hím egyedeinek a megtermékenyítő nedve. Ez a folyadék a tojásrakás idején az ikrákra választódik ki, és ezzel megtörténik a megtermékenyítés. A haltejet frissen, sóval tartósítva használják fel élelmiszerként. Szószokhoz használják ízesítőként, vagy egész halakból álló fogásokhoz tálalják. Főként ponty és hering haltejet forgalmaznak, ritkábban a makréla és a tőkehal tejét. A halikra a halak és bizonyos tengeri állatok, pl tengeri sünök, rákok és kagylók érett petéinek összessége. A tenger egyik gyümölcseként sok ételhez használják főtt vagy nyers hozzávalóként. Japánban pl. a lazac- és heringikrákat nyersen használják fel a sushi készítésénél. Az Egyesült Királyságban elsősorban a haltejet fogyasztják. Kaviárnak a tokhal ikráját nevezik, amelyet csemegeként fogyasztanak.
Bármikor.
Hűtőben.
Mond valamit az a név, hogy murgh makhani? És az, hogy indiai vajas csirke? Utóbbi már ismerős lehet, elhoztuk nektek a legfinomabb és legkönnyebb házi receptet, amelyet egy óra alatt simán el lehet készíteni.
NosaltyMai menünk nagyon ízletes és könnyen elkészíthető, ezeket az ételeket mindenképpen érdemes bevetned ebédre.
NosaltyPersze egy süteményben leginkább az ízre vágyunk, de azért a látvány sem utolsó szempont. A különböző színű és vastagságú rétegekkel például lenyűgöző hatást érhetünk el, mint ahogy a lenti példák is mutatják.
NosaltyMai menünk nagyon ízletes és könnyen elkészíthető, ezeket az ételeket mindenképpen érdemes bevetned ebédre.
A Metro és a Coop az élmezőnyben, a Tesco és a CBA /Príma hátul végzett az Ynsight kutatása szerint.
Amikor süteményt sütünk, általában jól bevált, megváltoztathatatlan technikákkal dolgozunk – legalábbis sok esetben nem ajánlott a változtatgatás – azért, hogy mindig tökéletes végeredményt kapjunk. Persze minden szabálynak van legalább egy kivétele.