5 alapanyag, amitől krémesen gazdag lesz a tésztaszószod

Tésztát szinte minden héten főzünk, ezért nem árt, ha jól készítjük el ezt a fogást. Hiszen ki szeretne rossz tésztát enni újra és újra? Senki! Kezdjük a tökéletesítést a tésztaszósszal.

A tésztaszósz elkészítése viszonylag kevés rivaldafényt kap, mert a figyelem általában a tökéletes tésztafőzés technikájára irányul. Mind tudjuk, hogyan kell a spagettit a lobogó, sós vízbe tenni, mikor kell kivenni, satöbbi. Azt azonban már nem olyan sok házi szakács tudja, hogy mitől lesz a tésztaszósz selymes, krémes, gazdag, hogyan fogja bevonni az összes kis kagylót, masnit vagy szálat. Vegyünk sorra néhány hozzávalót, ami ezen az úton segít bennünket.

5 alapanyag, amitől krémesen gazdag lesz a tésztaszószod

Sajt

A sajt kéz a kézben jár a tésztával, persze gyakran csak utólag, tálaláskor reszelünk a tálra egy nagy halommal. Ilyenkor észrevehetjük, hogy az olvadt sajt krémesebbé, gazdagabbá teszi a tésztaételt, és ez nem véletlen.

A sajtban lévő zsír – ami a tej hozadéka – a melegben elolvad, és krémesíti a szószt.

Persze nemcsak utólag használhatunk sajtot erre a célra, hanem közvetlenül bele is főzhetjük a szószba. Használhatunk egyszerű félkemény, zsíros sajtot, de kísérletezhetünk izgalmasabb ízekkel is (főleg tejszínes szószokban) kéksajttal, camembert-tel. Csak a végén adjuk hozzá, és ne melegítsük túl.

Krémsajt

De nem csak a szilárd sajtokkal tehetünk csodát. A krémes, elképesztően zsíros, kenhető variációk is gazdagíthatják a szószunkat. Használjunk macsarponét vagy egyszerűen jó öreg (minőségi!) tömlős sajtot.

Akár paradicsomos szószokba is tehetjük (főleg a mascarponét), azoknak is jót tesz egy kevés tejszínes varázs. Szintén csak a főzési folyamat végén tegyük a fazékba, nehogy kicsapódjon a tejtermék.

Krumpli

A zöldségek közül a krumpli kiemelkedő abból a szempontból, hogy igen magas a keményítőtartalma. A keményítőt pedig gyakran használják sűrítésre, így érthető, hogy a burgonya miért szerepel ezen a listán.

És mennyivel jobb, ha belefőzünk egy apróra vágott krumplit a szószunkba, mint ha a boltban kapható keményítővel próbáljuk sűríteni azt. Egyszerűbb technika, nem lesz tőle csomós a tésztaszósz, hanem épp elég sűrűséget kap.

Tonhalkonzerv

A tonhal amúgy is gyakori vendég a tésztaételeinkben, nagyon jól párosítható sok fűszerrel és szósszal. Mind a paradicsomos, mint a tejszínes tészták javára válik, ha tonhalkonzervet használunk a készítésükkor.

Nemcsak azért, mert olajban van eltéve, hanem azért, mert maga a hal is rengeteg természetes zsírt tartalmaz. Így duplán képes gazdagítani a szószt.

A főzés elején adjuk hozzá, akár indíthatjuk a hagymás-fokhagymás alapunkat a tonhalkonzerv olaján, így minden egyes molekulányi íz benne lesz az ételben.

Csicseriborsó

Olaszországban igen népszerűek a hüvelyesekkel készült tésztaételek, ez a trend egyelőre még várat magára a világ többi részén. Nagy kár ez, mivel a hüvelyeseknek megannyi előnye van, mindegy, milyen ételt készítünk belőlük.

A tészták esetében sokkal laktatóbbá teszik az ételt, így később jön majd az amúgy elég hamar beálló éhségérzet. Ezen kívül pedig a szósznak is kellemes, sűrű állagot adnak. A csicseri kifejezetten jó választás, mivel nagyon krémes, és nincsen túl vastag héja, ezért a jótékony tulajdonságai hamarabb tudnak érvényesülni a tésztaszószban.

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Okos konyhai megoldások, amelyekkel finomabb az élet:

Hozzászólások (0)

Címlapról ajánljuk

További cikkek